Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie dowozów!

W marcu 2018 r. Komisja Ustawodawcza Senatu przygotowała projekt ustawy zmieniającej ustawę Prawo oświatowe. Zgodnie z zaproponowanymi przez senatorów zmianami Ministerstwo Edukacji Narodowej miałoby przygotować precyzyjne przepisy regulujące zasady zwrotów kosztu dowozu, jeżeli jest on realizowany przez rodziców.

W naszej opinii zaproponowane zmiany są bardzo potrzebne, ale jednocześnie nie rozwiązują innych, niezwykle ważnych problemów dotyczących dowozów. Dlatego postanowiliśmy zgłosić nasze uwagi do senackiego projektu. Można się z nimi zapoznać w załączonym pliku pdf.

Jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich do złożenia swoich uwag.  Z naszego doświadczenia wynika, że zastrzeżenia do dowozów, ich organizacji i realizacji ma bardzo wielu rodziców. W tym celu można skorzystać z przygotowanej przez nas treści (do porania w pliku word), można nasze uwagi skopiować, można też je uzupełnić o własne postulaty i spostrzeżenia.

Własne uwagi można zgłaszać przez formularz na stronie Senatu https://www.senat.gov.pl/prace/senat/proces-legislacyjny-w-senacie/inicjatywy-ustawodawcze/formularz,63.html

Trzeba podać swoje dane osobowe, a potem wpisać lub wkleić treść uwag. Dane osobowe nie zostaną upublicznione.

Całość uwag Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego Uwagi_prawo_oswiatowe_dowozy_2018.04.18

Uwagi w formacie word (do samodzielnego złożenia, można edytować, dopisać swoje postulaty) dowozy – uwagi do pobrania

 

Utrudnienia w działaniu infolinii w dn. 17.11.2016 r.

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym – tj. 17.11.2016 r, infolinia Pomocy dla rodziców będzie nieczynna. Wyjątkowo będzie ona czynna w poniedziałek – 21.11.2016 r. w godzinach 9.00 – 13.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy i za pośrednictwem Facebooka.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Asystent rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym

Termin realizacji projektu: 09.2016 – 02.2019

 

Podstawa realizacji zadania publicznego: umowa z Gminą Miejską Kraków – Urzędem Miasta Krakowa o wsparcie realizacji zadania publicznego w rozumieniu art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. 2014r. poz. 1118
z późn. zm.) (więcej…)

Podziękowania dla portalu Infopraca.pl

W rekrutacji asystentów do usługi „Asystent rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym”,  realizowanej w ramach Projektu „Bariery zmieniamy w szanse”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, wspiera nas portal Infopraca.pl – lider na rynku serwisów z ogłoszeniami od sprawdzonych pracodawców, posiadający system umożliwiający personalizację ofert pracy. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, wydajności i elastyczności proces rekrutacji przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Dziękujemy Ci Infopraco!